صفحه اول معـــرفي خبــــرها پرسش و پاسخ تالار گفتگو دانلود پيونـــدها تماس با ما
 
 
 
 
 
خبــــرها
  » مديريت   » دكتري مديريت ومالي   » مشاوره   » شخصي
  » كارشناسي ارشد مديريت اجرايي و MBA   » كارشناسي ارشد مديريت   » آموزشي   » مهندسي صنايع
  » جالبناك
 
»»»» ليست خبرها ««««
 
معرفي انتشارات وايلي (Wiley) 1394/03/08 17:36:00

 

معرفي انتشارات وايلي (Wiley)
 
شركت جان وايلي و پسران (John Wiley & Sons) كه به اختصار وايلي نيز ناميده مي‌شود، ناشري بين‌المللي است كه تخصصش چاپ عناوين آكادميك مي‌باشد. اين شركت محصولات بسيار متنوعي از قبيل كتاب، ژورنال و دايره‌المعارف را به صورت چاپي و الكترونيك منتشر مي‌كند. علاوه‌براين، شركت مذكور عرضه كننده‌ي محصولات و خدمات آنلاين و محتواي آموزشي و تحصيلي، براي دانشجويان ليسانس، فوق ليسانس و مقاطع بالاتر از آن نيز مي‌باشد. بسياري از مردم با نام مجموعه كتاب‌هاي «براي ساده‌لوح‌ها» (For dummies) آشنا هستند. اين مجموعه تنها يكي از ده‌ها محصول اين شركت است.
شروع كار انتشارات وايلي (Wiley) به سال 1807 ميلادي، يعني هنگامي كه چارلز وايلي 25 ساله چاپخانه‌اي كوچك را در شهر منهتن تاسيس كرد، باز مي‌‌گردد. اين چاپخانه ابتدا به انتشار عناوين دريافتي از ديگر ناشران مي‌پرداخت، تا اين‌كه در نهايت توانست مهارت‌هاي جذب سرمايه و پخش را به توانايي‌هاي چاپ خود بيفزايد و به يك ناشر تمام عيار تبديل شود.
 
چارلز پس از فراز و نشيب و اقدام به شراكت و لغو آن پس از شش سال، در سال 1826 درگذشت و پسر وي، جان، اين كسب‌وكار خانوادگي‌ را براي 65 سال آينده در دست گرفت. در ابتدا انتشارات وايلي فقط كتاب‌هاي ادبيات و رمان را منتشر مي‌كرد.
انتشار كتاب‌هاي نويسندگان مطرحي هم‌چون ويكتور هوگو، ادگار الن پو، چارلز ديكنز و كريستين اندرسون موجب شهرت و محبوبيت اين ناشر گرديد. اما جان تصميم گرفت رفته رفته تمركز خود را از حوزه‌ي رمان و ادبيات برداشته، بر حوزه‌هاي علمي، فني، پزشكي و ديگر حوزه‌ها معطوف دارد. هنگامي كه پسران جان وارد كسب‌وكار پدر و پدربزرگ خود شدند، جان تصميم گرفت نام شركت را به «جان وايلي و پسران» (John Wiley & Sons) تغيير دهد.
انتشارات وايلي هم‌زمان با برگزاري جشن 175 سالگي خود در سال 1982، با خريد «شركت آموزشي ويلسون» به حوزه‌ي آموزش و تحصيلات آكادميك وارد شد. پس از اين در سال‌هاي 1989، 1996 و 2007، اقدام به خريد و ادغام چندين ناشر آكادميك نمود كه انتشارات انگليسي «Blackwell» كه پيش از اين يكي از شركاي تجاري وايلي به‌شمار مي‌رفت، جزو اين دسته محسوب مي‌شود.
ظهور اينترنت بالاخره به شركت وايلي اين امكان را داد كه گستره‌ي وسيعي از محصولات و خدمات خود را به‌همراه پلتفرم علمي، فني، پزشكي و حرفه‌اي شركت به نام «كتابخانه‌ي آنلاين وايلي» (Wiley Online Library) را به‌صورت آنلاين به مشتريان خود عرضه نمايد.
انتشارات وايلي در حال حاضر محصولات خود را در دو قالب ديجيتال و چاپي منتشر مي‌كند. برخي از كتاب‌ها و عناوين تنها به‌صورت چاپي و گروهي از آن‌ها هم به‌صورت چاپي و هم به‌صورت ديجيتال قابل تهيه مي‌باشند.
معروف‌ترين برندها و بخش‌هاي مختلف اين انتشارات به‌شرح زير است:
 
منبع: http://blog.elearnica.ir

 

تعداد مشاهده:  1384
 
نظرات
نام:    
ایمیل:     
وب سايت:    
نظر:    
ایمیل من نمايان باشد  
 
  
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به امیر حسام بهروز باشد.
طراحي و پياده سازي توسط شركت مهندسي آتيه پرداز